Dron Savar Jammer Nedir? Nasıl Çalışır?

Dron Savar, izinsiz bölgelerde uçuş yapan insansız hava aracı (İHA – UAV) drone’ları uzaklaştıran veya düşüren sinyal kesici cihazdır. Kullanımı oldukça yaygınlaşan insansız hava aracı dronlar artık hayatımızın bir parçası haline geldiler. Hemen her yerde karşımıza çıkan bu uzaktan kumandalı hava araçları hem hobi olarak hem de ticari alanlarda sıklıkla kullanılmaktalar. Kliplerde, filmlerde, belgesellerde ve daha birçok görsel medya alanlarında oldukça iyi işler çıkaran dronlar diğer yandan da tehditleri de beraberinde getiriyor. Bu bağlamda kişisel ve kurumsal gizliliğin korunması büyük önem taşıyor. Bununla birlikte terör tehdidi de bir başka unsur olarak karşımıza çıkmakta. Bu tür sorunlar sebebiyle dron savar jammer cihazları devlet kurumlarında ve özel sektörde kullanımı yaygınlaşan cihazlardır.no drone zone dron uçurmak yasaktır levhası

Dron Savar Nasıl Çalışır?

Profesyonel dron uçakları birden fazla frekans ile yayın yaparak çalışmaktadır. Uzaktan kumanda ile aralarında bir kontrol bağlantısı, kamera görüntü aktarımı için video bağlantısı ve gps yer belirleme sistemi için de uydu bağlantısı oluşmaktadır. Dron sinyallerini bloke eden jammer cihazlar bu üç kanalı da engelleyerek aracın yer ile irtibatını tamamen keser, kontrolün kaybolmasına neden olur. Normalde kumanda kontrolü kaybolan dron GPS üzerinden konum verilerine uaşarak kalkış noktasına geri dönmektedir. Ancak jammer GPS frekansını da bloke ettiği için drone dönüş rotasını tespit edemez ve acil iniş gerçekleştirir. Havada kalması durumunda ise kontrolsüz bir şekilde rüzgarda savrulup gidecektir.davos zirvesi dron savar kullanımı

Dron Savar Hakkında Büyük Yanılgılar

Bunlardan en yaygın olanı tüfek şeklindeki cihazlar ile dron kontrolünü ele geçirmiş gibi gösteren videolardır. Halbuki bu doğru değildir. Kumanda ve GPS sinyallerini kaybeden drone sadece acil iniş yapmaktadır. Kontrolü ele geçirme söz konusu değildir. Eğer drone’da acil iniş opsiyonu kapalı ise bu da yapılamaz, drone havada kontrolsüz bir şekilde uçmaya devam eder. Bir başka hatalı uygulama da radar sistemleridir. 24 saat tarama yapan bir radar ve bu radarın drone tespit etmesi durumunda o tarafa dönerek bloke sinyalleri gönderen bir jammer. Bu iş oldukça yüksek maliyetlidir ve fiyat performans açısından da sınıfta kalır. Zira her yönden çoklu drone saldırısı altında kalındığında jammer hangi tarafa dönecek, hangi drone’u bloke edecektir? Halbuki, bu gereksiz radar sistemine yapılacak mali yatırımın çok daha azı ile her yöne etki eden güçlü bir drone sistemi kurulabilir.dron radar tespit sistemleri

Dron Savar Fiyatları

Bu cihazlar ülkemizde en düşük $1500 USD (5.000 TL civarlarında) fiyatlı olarak satılmaktadır. Mesafe ve etki gücü değiştikçe fiyatı da aynı oranda değişmektedir. Jammer fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak ve dron savar satın almak için www.jammer.gen.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.dron-savar-jammer-fiyatlari

Dron Savar Jammer Nedir? Nasıl Çalışır?” için 11 yorum

 • Kasım 9, 2017 tarihinde, saat 11:11 pm
  Permalink

  Bu drone savarkar radyosyan yayar mi yayarsa ne seviyededir 12 saat bir metre yanimda calisiyor

  Yanıtla
 • Haziran 21, 2018 tarihinde, saat 10:53 am
  Permalink

  The men’s prostate is a vital portion of a male’s the reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just before the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient for that patient as his urinary system is directly affected.

  The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.

  Prostate infection, also known as prostatitis, is the most common prostate-related problem in men younger than 55 years old. Infections with the prostate are classified into four types – acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

  Acute bacterial prostatitis will be the least common of most kinds of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

  Chronic bacterial prostatitis is often a condition of a particular defect in the gland as well as the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be due to trauma on the urinary tract or by infections received from other areas of the body. A patient may feel testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal with the prostate defect as well as making use antibiotics and NSAIDs to take care of the soreness.

  Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not even to determine what causes these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and high lifting might cause these infections.

  Maintaining a Healthy Prostate

  To prevent prostate diseases, an appropriate diet is important. These are some of the actions and also hardwearing . prostate healthy.

  1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for our health and wellbeing and this will also keep your urinary track clean.

  2. Some studies declare that a few ejaculations each week will assist you to prevent prostate cancer.

  3. Eat pork in moderation. It has been shown that consuming greater than four meals of beef weekly will heighten the chance of prostate diseases and cancer.

  4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

  The most crucial measure to adopt to make certain a proper prostate would be to select regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to opt for prostate examination one or more times per year.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İHA Savar |  İHA Jammer |  Jammer Blog |  Sinyal Kesici |  Cami Jammer |  Jammer Cihazı |  Jammer Fiyatları |  Ulusal Market